III KONGRES CZYSTEGO POWIETRZA

26 LUTEGO 2020, WARSZAWA

Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20
REJESTRACJA ZAKOŃCZONA. ZAPRASZAMY ZA ROK

 
Program ochrony powietrza

Organizator

Patronat Honorowy

Partner Srebrny

Partner Brązowy

Partner Prawny

Partner

Patronat Medialny

PROGRAM KONGRESU

III KONGRES CZYSTEGO POWIETRZA ZWIŃ
9:00 Rejestracja
SESJA PLENARNA ZWIŃ
10:00 Powitanie
10:05 Wystąpienie otwierające
  • Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Rafał Trzaskowski, Prezydent m. st. Warszawy
10:20 Europa na rzecz ochrony powietrza
  • Guido de Wilt, Komisja Europejska
  • Filip Kochan, p.o. Przedstawiciela Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie
10:40 Analiza stanu jakości powietrza
  • Maria Andrzejewska, Dyrektor, UNEP/GRID-Warsaw Centre
11:00 Polityka Energetyczna Państwa. Strategia kraju w kierunku osiągnięcia czystego powietrza
  • Adam Guibourge-Czetwertyński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu
11:20 Program ochrony powietrza
  • Marcin Podgórski, Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
11:40 Barometr zdrowych domów – rola budownictwa mieszkaniowego w walce o czyste powietrze
  • Jacek Siwiński, Prezes Zarządu, VELUX Polska
11:50 Debata plenarna: Działania w obszarze poprawy jakości powietrza. Ewaluacja, wyzwania, co już udało się osiągnąć

Uczestnicy:
  • Dr hab. n. med. Wojciech Feleszko, Pediatra, immunolog
  • Adrian Furgalski, Prezes Zarządu, Zespół Doradców Gospodarczych TOR
  • Dr Justyna Glusman, Dyrektor Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni, m.st. Warszawa
  • Marek Józefiak, Fundacja Greenpeace Polska
  • Krzysztof Kalinowski, Wójt Gminy Dęby Wielkie
  • Gabriela Lenartowicz, Poseł na Sejm RP
  • Piotr Siergiej, Polski Alarm Smogowy
  • Piotr Woźny, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Pełnomocnik Premiera ds Programu Czyste Powietrze
  • Moderator: Łukasz Malinowski, Redaktor Naczelny, Wydawnictwo TOR
12:40 Sesja Q&A
12:50 Przerwa techniczna 
SESJE RÓWNOLEGŁE ZWIŃ
SALA I – INWENTARYZACJA, INFORMACJA ZWIŃ
13:30 ZONE - Zintegrowany System Wsparcia Polityk i Programów Ograniczenia Niskiej Emisji
  • Dorota Cabańska, Dyrektor, Departament Gospodarki Niskoemisyjnej, Ministerstwo Rozwoju
13:50 Działania na rzecz walki ze smogiem
  • Agnieszka Kapralska, p.o. Kierownika Referatu, Wydział ds. jakości powietrza, Referat Krakowskie Centrum Doradztwa Energetycznego, Urząd Miasta Krakowa
14:10 ELENA – Koncepcja wdrażania instrumentu wsparcia inwestycji w efektywność energetyczną na Mazowszu
  • Marek Pszonka, Członek Zarządu Mazowieckiej Agencji Energetycznej
14:30 Kreujemy przestrzeń życiową dla przyszłych pokoleń
  • Sebastian Walerysiak, Prezes Zarządu, Viessmann
14:50 Lokalizacja i identyfikacja źródeł zanieczyszczeń powietrza za pomocą teledetekcji gazów
  • Wojciech Kaźmierski, firma BRUKER, doradca firmy comROSS
15:00 Debata: Inwentaryzacja źródeł niskiej emisji i docieranie z informacją do mieszkańców

Uczestnicy:
  • Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock
  • Waldemar Drożdżol, Prezes Zarządu Głównego Korporacji Kominiarzy Polskich
  • Bartosz Dubiński, Prezes Zarządu Mazowieckiej Agencji Energetycznej
  • Krzysztof Godala, Dyrektor ds. klientów strategicznych, Viessmann
  • Agnieszka Kamińska, Dyrektor ds. komunikacji, VELUX Polska
  • Jacek Kisiel, Zastępca dyrektora, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, UM st. Warszawy
  • Moderator: Łukasz Adamkiewicz, Europejskie Centrum Czystego Powietrza
15:40 Przerwa kawowa 
15:50 Debata: Efektywna współpraca międzygminna 

Uczestnicy:
  • Piotr Gąszcz, Zastępca Burmistrza Miasta Józefowa
  • Łukasz Gmurczyk, Aktywista antysmogowy, Smog Wawerski
  • Wojciech Racięcki, Podkowa Bez Smogu
  • Jurand Saternus, Specjalista ds. relacji z klinetem, Airly
  • Grzegorz Szuplewski, Burmistrza Miasta Piastowa
  • Weronika Wziątek-Nowak, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, UM st. Warszawy
  • Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Podkowa Leśna
  • Moderator: Jędrzej Puzyński, Dyrektor programowy, Zespół Doradców Gospodarczych TOR
16:40 Planowane zakończenie - Sala I
SALA II – WSPIERANIE DZIAŁAŃ ZWIŃ
13:30 Ostatnie zmiany w przepisach dotyczących jakości powietrza z perspektywy prawnika
  • Daniel Chojnacki, Counsel w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
13:50 Ograniczanie niskiej emisji w ramach RPO WM
  • Dominika Pilacińska, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
14:10 Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza
  • Magdalena Śladowska, Kierownik Wydziału Emisji i Ochrony Powietrza, Departament Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
14:30 Dotacje miasta stołecznego Warszawy na wymianę pieców
  • Marcin Morawski, Dyrektor, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, UM st. Warszawy
14:50 Zagrożenia kominowe w budownictwie mieszkaniowym - smog, czad
  • Mirosław Antos, Wiceprezes Zarządu, Krajowa Izba Kominiarzy
15:10 Sesja Q&A
15:40 Przerwa kawowa 
15:50 Program „Czyste powietrze”
  • Dorota Kargul-Plewa, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
16:10 Program STOP SMOG
  • Marcin Jaczewski, Departament Gospodarki Niskoemisyjnej, Ministerstwo Rozwoju
16:30 Sesja Q&A
16:40 Planowane zakończenie - Sala II
SALA III – MOBILNOŚĆ, ZIELEŃ ZWIŃ
13:30 Jakie działania w obszarze transportu mogą pozytywnie wpłynąć na jakość powietrza?
  • Waldemar Lasek, Dyrektor, Biuro Polityki Mobilności i Transportu, UM st. Warszawy
13:50 Tworzenie analiz rozwoju elektromobilności
  • Maciej Mysona, Senior Project Manager, Zespół Doradców Gospodarczych TOR
14:10 Jak zorganizować efektywną strefę czystego transportu?
  • Bernhard Skiba, Country Manager, Green Zones GmbH
14:30 Emisja toksycznych składników spalin, a strefy czystego transportu
  • Prof. Marek Brzeżański, Politechnika Krakowska
14:45 Debata: Strefy czystego transportu, elektromobilność, bezpłatna komunikacja publiczna, mycie ulic – które rozwiązania najlepiej wpływają na ograniczenie zanieczyszczeń generowanych przez transport?

Uczestnicy:
  • Prof. Marek Brzeżański, Politechnika Krakowska
  • Tomasz Kret, Referat Utrzymania Infrastruktury i Transportu Publicznego, Urząd Miasta Ząbki
  • Renata Kuryłowicz, Dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy
  • Bartosz Piłat, Ekspert Instytutu Ekonomii Środowiska
  • Bernhard Skiba, Country Manager, Green Zones GmbH
  • Aneta Skubida, Systems Innovation Design Manager Central and Eastern Europe w Climate-KIC, radna warszawskiej Woli, prezeska stowarzyszenia Wola Mieszkańców
  • Franciszek Sterczewski, Poseł na Sejm RP
  • Mateusz Szymański, Dział Techniczny, Miejskie Zakłady Autobusowe
  • Dr Tomasz Zielenkiewicz, Senior Associate w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
  • Moderator: Jakub Dybalski, Redaktor portalu Transport Publiczny
15:40 Planowane zakończenie - Sala III

znak * oznacza, że udział zaproszonego Prelegenta nie został jeszcze potwierdzony

POPRZEDNIA EDYCJA

ATRAKCJE JAK DOJECHAĆ HOTEL KOMUNIKACJA MIEJSKA

MIEJSCE

Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20

więcej...

MODERATORZY, PRELEGENCI, CZŁONKOWIE RADY PROGRAMOWEJ

Łukasz  Adamkiewicz Maria  Andrzejewska Mirosław  Antos Tadeusz  Bartosiński Dorota  Cabańska

Daniel  Chojnacki Waldemar  Drożdżol Jakub  Dybalski Dr hab. n. med. Wojciech  Feleszko Adrian  Furgalski

Piotr  Gąszcz Dr Justyna  Glusman Łukasz  Gmurczyk Marcin  Jaczewski Marek  Józefiak

Krzysztof,  Kalinowski Agnieszka Kamińska Agnieszka  Kapralska Dorota  Kargul-Plewa Wojciech Kaźmierski

Jacek  Kisiel Filip  Kochan Michał Kurtyka Renata  Kuryłowicz Gabriela  Lenartowicz

Łukasz Malinowski Marcin  Morawski Maciej  Mysona Dominika  Pilacińska Bartosz  Piłat

Marcin  Podgórski Jędrzej Puzyński Wojciech  Racięcki Jurand  Saternus Piotr  Siergiej

Jacek  Siwiński Bernhard  Skiba Aneta  Skubida Franciszek Sterczewski Adam  Struzik

Grzegorz  Szuplewski Magdalena  Śladowska Rafał Trzaskowski Artur  Tusiński Weronika  Wziątek-Nowak

Dr Tomasz  Zielenkiewicz Małgorzata  Zyśk

ORGANIZATORZY

Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o. jest jedną z wiodących polskich firm specjalizujących się w doradztwie i analizach z obszarów infrastruktury, kolei głównych i przemysłowych oraz komunikacji miejskiej i zintegrowanych systemów transportu publicznego. Spółka zajmuje się także działalnością wydawniczą oraz organizacją branżowych konferencji, kongresów, debat i seminariów.

Współorganizatorem Kongresu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Zapraszamy do czynnego udziału w wydarzeniu. Osoby zainteresowane uczestnictwem w charakterze prelegenta lub uczestnika panelu dyskusyjnego prosimy o kontakt:

Jędrzej Puzyński
dyrektor programowy
email: jedrzej.puzynski@tor-wydawnictwo.pl
tel: 696 094 452

Firmy zainteresowane uczestnictwem w charakterze sponsora prosimy o kontakt:

Iwona Basa
dyrektor ds kluczowych klientów
email: iwona.basa@tor-wydawnictwo.pl
tel. kom.: 728 518 765